XVІІI Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України та Загальні збори Асоціації Ліфтовиків України, 26-27 квітня 2017р., м. Львів

Відбулась, чергова, XVІІI Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України в м. Львові 26-27 квітня 2017 року у Виставковому конференц-залі «Південний-Експо» за адресою вул. Щирецька, 36. Цей Конференц-зал оснащений сучасною мультимедійною системою, яка забезпечила легке та приємне спілкування всіх учасників Конференції.

Робота Конференції проходила в діловій та дружній атмосфері. Тобто, у звичайному режимі з дотриманням попередніх традицій та напрацювань і досвіду спілкування колег по фаху.

З привітальним словом до учасників Конференції звернулась Пилипів Марія Дмитрівна, головний редактор журналу Ліфтова Індустрія”. Яка висловила вдячність учасникам, що прибули  для участі в Конференції та побажала плідної роботи, гарного проведення часу в м. Львові.

Традиційно на Конференції було вручено Дипломи всім учасникам Конференції, які прибули для участі в роботі XVІІI Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України, це:  «Асоціація ліфтовиків України», ВГО (м. Київ); Асоціація «Ліфтовики Одеси» (м. Одеса); «Астра», ПП (м. Львів); «Бізнес ліфт», ТОВ (м. Київ); «Богдан ліфт», ТОВ (м. Киїа); «БРК Будремсервіс», ТОВ (м. Київ); «Будфаворит плюс», ТзОВ (м. Хмельницький); «Вертикаль», КП (м. Суми); «Вертикаль», ПСП (м. Житомир); «Вертіка ЛТД», ТОВ (м. Рівне); «Геркон», ПФ (м. Хмельницький); «Геркон-Ліфт», ТзОВ (м. Київ); «ДВТ-БУД», ТОВ (м. Маріуполь); «Діністор», ПП (м. Херсон); «Євроліфт», ТзОВ (м. Київ); «Завод Євроформат», ТзОВ (м. Київ); «Закарпатліфтмонтаж», ТОВ СРБУ (м. Ужгород); «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП», ПП (м. Львів); «ЗІМ 1», ПП (м. Київ); «Імпорт Консалтинг Україна», ТОВ (м. Київ); Інститут Проблем Надійності Споруд і Машин (м. Львів); «Карат-Ліфткомплект», ТОВ (м. Київ); «Київмонтажліфт», ТОВ (м. Київ); «Ліфт Експрес», ПП (м. Хмельницький); «ЛіфтІнвест», ТзОВ (м. Тернопіль); «Ліфткомплект», СРБПП (м. Івано-Франківськ); «Ліфтсервіс», СРБУ (м. Чернівці); «Ліфтсервіс», ТОВ (м. Київ); «Магніт», ПП (м. Житомир); «Міськліфт-світло», СКП (м. Кам'янець-Подільський); «Монітор Україна», ТзОВ (м. Львів); «Полісся - ліфтсервіс», ПКВП (м. Чернігів); «Промінь», ПП ВКФ (м. Київ); «Прикарпатліфт» ПП СРБУ (м. Івано-Франківськ); «СЕА Електротехніка», ТОВ (м. Київ); «Сігма ЛТД.К», ТОВ (м. Ірпінь); «Східліфтсервіс», ПП (м. Рубіжне): «Темп-87», ПП (м. Стрий); «Тернопільміськліфт», ПП (м. Тернопіль); «Техмонтаж», ПП СРБК (м. Івано-Франківськ); «Хмельницькліфт», СРБП (м. Хмельницький); «Хмельницькліфткомплект», ПП (м. Хмельницький); «Чернівціміськліфт», КП (м. Чернівці); «Юр'ївліфт», ПП (м. Біла Церква).

Були присутні виробники ліфтового обладнання з Туреччини – компанії «YENER-SAN» (м. Анкара) та з Білорусі – компанія «Гомельліфт».

Загалом в роботі Конференції прийняли участь 58 учасників, які прибули з 15 областей України. Це хороший показник, який показує що кожен з нас хоче принести користь нашій ліфтовій галузі. Що не кажіть, а від результатів роботи нашої галузі залежить як і настрій людей так і позитивні емоції чи то зранку, чи під час роботи чи відпочинку, чи при поверненні ввечері в свої домівки. Ми це розуміємо і тому сьогодні разом тут.

XVІІI Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України  є важливою. Оскільки, в роботі Конференції приймали участь представники не тільки ліфтових організацій, а й керівники державних та господарських структур, які також, зацікавлені в покращенні роботи та життєздатності нашої галузі. А це, заступник начальника управління Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України – Заря Андрій Федорович, директор Департаменту ЖКГ Житомирської облдержадміністрації - Забродський Геннадій Олександрович та головний державний інспектор ГУ Держпраці по Львівській обл. - Фургало Григорій Володимирович, генеральний директор Інституту Проблем Надійності Машин і Споруд – Москвяк Євген Васильович.  

На даний час в Україні йде планомірна державна політика по зближенню до стандартів та нормативних актів країн Європейського Союзу. Так, ми разом хочемо взяти за основу такі стандарти, що  зможуть вивести Україну на європейський рівень життя. Хто часто відвідує країни Європи, той чудово розуміє, що Україна зможе досягнути поставлену мету.

Для цього ми зі своєї сторони повинні добре попрацювати. Інтеграцію в Європу наша країна розпочала давно.

Давайте проведемо деякий аналіз.

Візьмемо відрізки часу з 90-х років по наш час. З'явились нові постачальники ліфтового обладнання. З'явилась конкуренція при виборі постачальника-виробника. Це сприяло і змусило вітчизняних виробників удосконалити свої виробництва та внести у виробництво нові технічні та технологічні зміни. З'явились якісні зміни у системі диспетчеризації, що значно підвищило рівень культури обслуговування.

Можна навести багато прикладів в сторону позитивних змін. Але, є багато питань, які потрібно вирішувати. Вирішувати вже сьогодні.

Саме тому і ми збираємось два рази на рік уже в 18-й раз!

Під час роботи Конференції розглянуто найбільш актуальні проблеми нашої галузі, оскільки вони стосуються кожного з нас. Звичайно, основні це аналіз роботи по обслуговуванню та диспетчеризації ліфтів. Саме від цього залежить робота ліфтів. Хотілось би повністю оновити застаріле обладнання. Але, поки що це  лише хороші задуми.

Українська держава лише починає відновлювати зріст економіки  і ми розуміємо, що потрібно на разі шукати шляхи у забезпеченні роботи ліфтового обладнання на належному рівні та частковій модернізації певних вузлів для забезпечення надійності і безперебійній роботі.

Тому, у переліку питань, які виносяться для опрацювання у роботі Конференції є практично всі стадії життя галузі від поставки якісного обладнання його монтажу та обслуговування на протязі 25 років і більш солідного віку, яке часто досягає 40-45 років.

Крім, нашої традиційної Конференції, відбулися Загальні Збори Асоціації Ліфтовиків України, на чолі з президентом асоціації Горішний Сергієм Івановичем.

 

Хочеться  відзначити, що на наших Конференціях учасники  мають можливість надати рекламні матеріали для розгляду своїм колегам. Це звичайно і технічно-рекламні буклети, відео диски та флешки, календарики, ручки, брелоки та інше. Хто підготував більш «вагомо», то привіз з собою діючі експонати. Це було і на попередніх Конференціях, так було і сьогодні.

Наглядно можна було ознайомитись на презентаційних столиках  з продукцією наступних компаній:

-                     Гомельліфт (Білорусь);

-                     «Діністор», ПП (м. Херсон);

-                     «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП», ПП (м. Львів);

-                     «Імпорт Консалтинг Україна», ТОВ (м. Київ);

-                     «Промінь», ПП ВКФ (м. Київ);

-                     «СЕА Електротехніка», ТОВ (м. Київ);

-                     YENER-SAN (Туреччина).

 

Надаємо інформацію про виступи, які відбулись на Конференції. Було багато дискусій. Проте, надати повну інформацію практично не можливо. І тому, найкраще приймати участь у наших Конференціях та особисто керувати життям ліфтової галузі.

 

Про стан ліфтового господарство по Львівській області.

Фургало Григорій Володимирович, головний державний інспектор ГУ Держпраці по Львівській області.

Доповідач привітав всіх учасників, які прибули на XVІІI Всеукраїнську Конференцію працівників ліфтової галузі України зі святом працівників нашої галузі. І, оскільки, вперше приймає участь у роботі Конференції висловив своє велике задоволення від можливості прийняти участь в обговоренні найбільш важливих та нагальних потреб Ліфтової галузі України. і зокрема, у Львові та Львівській області.

Була надана «статистика» ліфтів у Львівській області – 3 003 ліфти станом на 01.04.2017р. по показниках зношених ліфтів (більше 25 років), то це вражаюча цифра – майже 90% від загально кількості ліфтів, які знаходяться на даний час в експлуатації.

У своїй доповіді-звіті про роботу ГУ Держпраці по львівській області наведені конкретні дані по перевірках (планових та позапланових) роботи львівських підприємств по обслуговуванню ліфтів. Зауваження по удосконаленню введення своєчасних змін в технічну документацію, правильності оформлення Договорів на обслуговування та ремонт ліфтів з метою забезпечення своїх прав та обов’язків перед «Власником» ліфтів. В період 01-04 місяці 2017 р. було зроблено обстеження 47 ліфтів.

Відносно введення ліфтів в експлуатацію після монтажу. За останні 4 місяці введено в експлуатацію 43 одиниці ліфтового обладнання. Основні недоліки, які виявлено – це недостатня наявність і правильність всієї необхідної технічної документації. А саме, це Сертифікати та Декларації, Договори з експлуатуючою організацією, відповідність всіх розділів паспорта на обладнання згідно діючих ПББЕЛ.

Доповідач, також, надав корисну пораду працівникам ліфтових організацій надавати всі свої зауваження та вимоги до власників ліфтів  у письмовому вигляді, оскільки при виникненні критичних ситуацій «крайнім» залишається обслуговуюча організація.

 

Цікавим та змістовним був виступ п. Забродського Геннадій Олександровича, директора Департаменту ЖКГ Житомирської облдержадміністрації, який вже тричі приймав участь у роботі Конференції.

Доповідач детально виклав ситуацію стану ліфтового господарства м. Житомира, а також, розповів про систему оплати за обслуговування ліфтів в системі ЖКГ Житомира. Оплата за  технічне обслуговування від 800 до 1300 гривень за один ліфт в місяць. Все залежить від «віку» експлуатуючого ліфта та його технічного стану відносно зношення. Важливим «нововведенням» є те, що Міська Рада Житомира повністю робить проплати за проведення експертно-технічних висновків щодо продовження терміну роботи ліфтів, а також повне фінансування по капітальному ремонту ліфтів згідно висновків ЕТЦ. Всі ці позитивні нововведення Міська  Рада Житомира внесла внаслідок аналізу спроможності населення по оплаті за технічне обслуговування ліфтів.

Оскільки, субсидії не розповсюджуються за послуги користування ліфтом, то практично всі ліфти ЖКГ Житомира перейшли з карткової системи оплати на загальну систему оплати Житлово-комунальних послуг. На сьогодні у них тільки 7 %  ліфтового обладнання на картковій системі, які поступово також, перейдуть на загальну систему оплати по обслуговуванню.

Доповідач. Також, поділився досвідом у роботі  власником ліфтів і наголосив у необхідності підвищення відповідальності власників, та зокрема, мешканців у роботі нашої галузі.

 

Хочеться відмітити виступ заступника начальника управління Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України -

Заря Андрій Федоровича, який вкотре приймає участь у наших Конференціях.

Відчувається професійний і виважений підхід до майбутнього ліфтової галузі України. З наведених статистичних даних: станом на 01.01.2017р. в Україні в системі ЖКГ налічується 27 125 будинків, в яких встановлено 85 940 ліфтів. Кількість ліфтів, які відпрацювати термін понад 25 років – 51 940. Тобто, більше 60%.

«Хотів би підняти питання Власника ліфта і експлуатуючої організації. Згідно нашого законодавства ми знаємо, що житловий будинок це спів власність  жителів цього будинку. Зараз йде обговорення проекту  Закону про Житлово-комунальні послуги, який буде підписано 15-16 травня. Тому, чекаємо, і розуміємо що після підписання багато чого поміняється.

На сьогодні не існує Типового Договору, де б чітко було вказано права та обов’язки як Власника, так і експлуатуючої організації. Сьогодні ви виконуєте не тільки свої обов’язки, а й обов’язки Власника. Згідно нового Закону про Житлово-комунальні послуги, якщо ви офіційно пишете, що цей ліфт  потребує капітального ремонту, то маєте робити це письмово Власнику ліфта. Співвласники будинків повинні мати кошти на капітальні ремонти та утримання будинку. В новому Законі про Житлово-комунальні послуги багато чого буде скасовано від попередніх законів та внесені нові положення.

Щодо оплати за ліфти, згідно  нашого законодавства, платити за ліфти повинні всі мешканці, в тому числі і жителі перших поверхів, оскільки вони також,  є власники цього будинку і, зокрема ліфтового обладнання. І вони повинні утримувати своє майно на належному рівні. Наголошую, що ліфти – це спільне майно будинку.

Ще на попередніх Конференціях я особисто піднімав питання про надання конкретних пропозицій по питанню утримання, ремонту та заміну ліфтів. Я просив ліфтові компанії дати свої пропозиції, які будуть внесені в новий Закон «Про Житлово-комунальні послуги». На сьогодні жодних пропозицій немає.  Тому, я ще в черговий закликаю всіх вас ну бути байдужими до майбутнього ліфтової галузі. Бо хто як не ви можете подати найкращі, зрештою, найбільш виважені і розумні пропозиції до майбутніх законів. А це все майбутнє.  В програмі роботи Конференції є мої контактні дані, тому прохання присилайте свої пропозиції, будемо їх розглядати і враховувати. Повірте, ми зацікавлені щоб ліфтова галузь працювала і розвивалась».

 

Презентація продукції виробництва ПП «Діністор».

Зиряєв Сергій Валерійович, директор ПП «Діністор»  (м. Херсон).

«Доброго дня, шановні учасники конференції!

        Я представляю Приватне підприємство «Діністор», м. Херсон. Наше підприємство вже тривалий час працює на ліфтовому ринку та досить добре себе зарекомендувало. Ми займаємось розробкою та виготовленням систем санкціонованого доступу до управління ліфтом на пластикових картках та брелоках. Унікальне програмне забезпечення створене нашими фахівцями для цих систем зможе задовольнити найвибагливішого клієнта. Установка картоприймача на ліфт дозволяє зменшити споживання електроенергії в 2 – 2,5 рази, та зменшує навантаження практично на всі вузли та агрегати. Крім ліфтових систем доступу ми випускаємо й економні ліфтові світлодіодні світильники, антивандальні пульти наказів, пости викликів, а також релейні станції управління ліфтами всіх типів. Під замовлення ми виготовляємо пости наказів і викликів з нержавіючої сталі з будь-якими геометричними розмірами. Більш детальніше з нашою продукцією можна ознайомитись у прайс-листах, або надіславши запит на нашу електронну адресу.  Наша продукція добре зарекомендувала себе не тільки в Україні, а й за її межами, про що свідчать регулярні експортні поставки нашого обладнання. Звернувшись до нас ви завжди отримаєте вичерпну фахову відповідь на всі ваші запитання. Крім того хочу нагадати, що ми, як і завжди, даємо гарантію на всі наші вироби до двох років. Запрошуємо всіх до співпраці».

 

Основні переваги та функції сучасних систем диспетчеризації ліфтового господарства.

Ленда Іван Володимирович, директор ТОВ «СЕА Електротехніка» (м. Київ). Доповідач конкретно надав інформацію про роботу підприємства.

«Система «СЕА СКУЛ» здійснює передачу інформації в диспетчерський центр по мережі стільникового зв'язку стандарту GSM з використанням базисної пакетної передачі даних GPRS та має наступні основні функції:

 • дистанційний збір і візуалізація інформації про стан технологічних об'єктів ліфтового господарства в режимі реального часу;
 • забезпечення екстреного каналу голосового зв'язку між диспетчером і кабіною ліфта із функцією запису;
 • оперативне управління головним контактором живлення станції ліфта та освітленням в під’їздах;
 • сповіщення щодо проникнення у технологічні приміщення.

Розроблені нові можливості системи SKUL (на базі ресурсів мобільного зв’язку GSM та підключення Ethernet):

 •  підключення через кабельний інтернет (Ethernet);
 • підключення одного терміналу на декілька ліфтів, за допомогою Блоків розширення;
 • більше каналів управління;
 • більше входів контролю датчиків ліфтів;
 • оновлене програмне забезпечення;
 • мобільність диспетчерського пункту (доступ до ПЗ з любої точки, де є підключення до мережі Інтернет);
 • можливість роботи диспетчера через мобільний телефон.

Розроблена фахівцями компанії система комплексного управління ліфтами на сьогодні інстальована та успішно використовується у таких містах як, Київ, Львів, Харків, Вінниця, Дніпро, Донецьк, Запоріжжя, Чернігів, Полтава, Кривий Ріг та інших. В нас є офіційні представники в таких містах, як Львів, Харків, Одеса, Дніпро та Запоріжжя.

В нас є багато переваг і ви маєте можливість побачити сьогодні нашу систему на нашому стенді. Також,  сьогодні є фірми в яких ми встановили наші системи. З радістю відповім на всі ваші запитання».

 

ПУБЕЛ. По листам до Держпраці.

Соловйов Олександр Сергійович, директор ПФ  «Геркон».  (м. Хмельницький).

«Доброго дня  шановні колеги!

Шкода, що нас зібралось не більше, а це показує які ми є. Якщо  взяти інші галузі, то вони відстоюють свої права та обов’язки, а ми чекаємо...

Наша головна проблема це рейдерські компанії, яких сьогодні багато і в кожному місті. Якщо  мені за 200 гривень не за обслуговування одного ліфта в місяць не вистачає коштів для виплати при мінімальній зарплаті 3200 гривень, то їм вистарчає???? Якщо ми беремо приблизно 1000 гривень, то вони – 500 гривень. Не знаю… Думаю, що такі «господарники» протримаються не довго. А потім ми повинні будемо зробити всю роботу за них. У нас немає чіткого Закону, який би міг врегулювати цінову політику і захистити нас від таких  випадків. Повинно бути чітко прописано, що за таке має бути – штраф,  відсторонення  таких компаній з ринку і т.д.

Я багато подорожую по різних країнах і вивчаю їхню роботу ліфтового господарства. Так, в деяких країнах за ліфти відповідають компанія-забудовник, яка вибирає собі експлуатуючу компанію. В нас же розділено – технічне обслуговування і експлуатування і за все потрібно платити, за всі Дозволи і Ліцензії. Я вважаю, що повинен бути тільки Дозвіл на монтаж, пусконалагодження і експлуатація. Чи повинно бути технічне обслуговування не знаю.

Також, вважаю що на сьогоднішній день має бути День ліфтовика України. В Україні біля 120 тис. ліфтів, 800 організацій і велика кількість працівників,які працюють у ліфтовій галузі. Наша робота є відповідальна, і згідно наших  Законів, ми несемо карну відповідальність за роботу ліфтів у разі нещасного випадку, тобто,  механік і відповідно директор. Так чому  у нас сьогодні не має Дня працівника ліфтової галузі України? Потрібно написати листа Президенту України.

Нам потрібно змінити Наказ № 1107 або внести поправки.  На сьогодні у нас має бути чітко розписано всі  умови та вимоги до кількості експлуатуючих ліфтів, наприклад: на  10 ліфтів - 3 ліфтовика, на 20 ліфтів – повинен бути ще 1 електромеханік, на 50 ліфтів – потрібна бути аварійна служба і т.д. Потім відштовхуючись від мінімальної зарплати додавати всі розряди і відповідно отримаємо заробітну плату. Нам потрібно чітко розробити свої Правила і це все залежить від нас».

 

Підйомники для інвалідів.

Бунделєв Дмитро Іванович, начальник служби маркетинга і продаж ЗАТ  «Гомельліфт» (Білорусь, м. Гомель).      

«Доброго дня учасники Конференції.

Сьогодні на цій Конференції хочу зробити презентацію нашого виробництва «Гомельліфт» - підйомники для інвалідів.

Наш завод виготовляє підйомники як зовнішні так і внутрішні.

Підйомники для інвалідів якісні та доступні по ціні. Надаємо технічну підтримку і гарантію на нашу продукцію.

Запрошую до співпраці».

 

Слово до ліфтовиків.

Москвяк Євген Васильович, генеральний директор Інституту Проблем Надійності Машин і Споруд  (м. Львів). Доповідач зупинився на конкретних ситуаціях, які були раніше і які потрібно сьогодні втілювати з відповідними змінами у роботі ліфтової галузі України.

«Ліфти, що відпрацювали свій 25-річний ресурс, підлягають технічному обстеженню для вирішення питання щодо їхнього ремонту та подальшої експлуатації. Вони потребують модернізації або заміни, оскільки є не­безпечними для користувачів.

За радянських часів було дуже модним планове техобслуговування і ремонт. Однак, потім виявилося, що це приводить до втрат ресурсу машини через те, що її ставили на плановий ремонт, хоча вона могла ще використовуватись. Після цього було ухвалено рішення про комбі­новану систему обслуговування й експлуатації. Це більш раціональ­но тому, що планове техобслуго­вування проводиться обов'язково, особливо для об'єктів підвищеної небезпеки, а ремонт - за результа­тами обслуговування.

Але, наприкінці 80-х років від­бувся фактичний перехід до більш небезпечної системи обслуговуван­ня - тільки за потребою. Під таке обслуговування часто потрапляли і об'єкти, що мали критичний термін експлуатації, аварії на яких могли призвести до великих руйнувань і травмувань людей тощо. Ця ж си­стема переважно діє в Україні і досі.

Ще одним ударом по якості об­слуговування ліфтів став продаж підприємства «Львівліфт», яке обслуговувало і ремонтувало цю техніку у майже семи областях. У результаті у Львівській області за­раз займаються ліфтами близько 20 організацій, які хтозна-де розташо­вуються - хто у котельні, хто - на прохідній, без необхідного верстат­ного обладнання. Хоча і серед цих організацій є такі, що і в нинішніх умовах виконують свою роботу на високому рівні.

Отже, ситуація з ліфтами за­грожує стати безвихідною. Їхня за­міна або масштабні ремонти май­же неможливі через відсутність належного фінансування. Загроз­ливо збільшується кількість ліфтів, яким вже близько 40 років. Чимало з них перебуває в процесі експертних обстежень, і за їхніми результатами виявлено значну кількість деталей, складальних одиниць, механізмів у критичному стані.

Одним з напрямів роботи Інсти­туту проблем надійності машин і споруд є техогляд та ремонт ванта­жопідіймальних кранів. І коли ми зу­стрілися з аналогічною проблемою старіння стрілових самохідних кра­нів, то дійшли висновку, що можна її вирішувати на основі теорії надій­ності, тобто, дослідження кількісних показників за напрацюваннями до відмови у роботі, між відмовами і параметрами потоку відмов. Це, звичайно ж, ресурсна характеристи­ка кожної деталі. Було розроблено державні будівельні норми - раціональну систему техобслуговуван­ня та ремонту усіх типів стрілових самохідних кранів. Норми були по­годжені з багатьма міністерствами і введені в дію.

Ця робота здійснена на основі великої кількості інформації про від­мови і пошкодження — було зібрано понад 40 000 повідомлень. Інформа­ція була математично й інженерно опрацьована, апроксимована тео­ретичними законами. Було створе­но спеціальну структуру видів таких робіт, в основу якої покладено так звані ремонтні комплекти. Система техобслуговування була плановою, а види ремонтів — номерні із ре­монтних комплектів.

Думаємо, що зараз доцільно було б взяти кількасот ліфтів різних тер­мінів експлуатації під постійне спостереження на протязі п’яти років з кроком класифікації п’яти років довговічності – від 0 до 35 років. А потім, систематизувати цю інформацію, створити умовні характеристики для певного типу ліфтів. Це було б першим кроком до створення нової системи обслуговування і ремонту ліфтів. Головне, що тоді можна буде проводити певні номерні ремонти з відповідною но­менклатурою і виготовляти в Україні ремонтні деталі та складальні вузли. Наприклад, на Дрогобицькому автокрановому заводі чи на інших заводах. А щоб не брати дорогих кредитів, розробити раціональну схе­му розміщення ремонтних комплектів. Враховуючи можливості сучасної системи поштової доставки, можна, протягом доби привезти з будь-якого куточка країни необхідні вузли і деталі. Для цього певну кількість ремонтних комплектів можна тримати на складах скажімо, у 3-5 точках України.

Така система дасть змогу уникнути неліквідних запасів і великий фінансових витрат. Крім того, за­пропонований метод допоможе збе­регти «здорові» деталі ліфтів, що дасть значну економію. Не виклю­чено, ідо в результаті поступового оновлення згодом ліфти не матимуть нічого спільного з тими, якими вони були спочатку.

Тож думаю, зараз головне у цій справі — фінансування збору ста­тистичної інформації. Наш інститут маючи досвід, міг би забезпечите її збір, аналіз та систематизацію і потім раціональну систему технічного обслуговування і ремонту ліфтів. Зараз треба кинути усі сили науки щоб вирішити проблему ліфтового господарства. Але, вирішувати її по­трібно на державному рівні».

 

Презентація продукції YENER-SAN.

Нурет Енер, директор YENER-SAN (Туреччина, Анкара).

«Доброго дня шановні учасники!

Хочу подякувати організаторам за можливість приїхати до  вас  в Україну і зробити нашу презентацію.

Компанія YENER-SAN створена в 1990 році і на сьогодні виготовляємо двері шахти та кабіни в зборі всіх типів і будь-яких розмірів. Наша компанія виготовляє двері під замовника, тому підходить до замовлення відповідально.

НАША ПОЛІТИКА ЯКОСТІ:

- Задоволення клієнта - первинне завдання.

- Постійне вдосконалення продукції і послуг!

Особливості нашої політики:

-          Якість і безпека;

-          Стабільні ціни;

-          Стабільність термінів виконання;

-          Відповідність міжнародним вимогам і стандартам.

-     Робота на благо людини і навколишнього середовища. Підтримка керівництва і безперервне навчання співробітників запорука високої конкурентоспроможності.

Запрошую до співпраці».

 

Активну участь у роботі Конференції та Асоціації Ліфтовиків України взяли – Горішний Сергій Іванович, президент Асоціацій Ліфтовиків України; Михальчук Володимир Михайлович, заступник голови президії ВГО  «Ветерани ліфтової галузі» (м. Київ) та Данильчик Петро Павлович, голова ветеранів Асоціації ліфтовиків України (Київ).

Слід зазначити, що під час виступів учасників проходили активні дискусії. Це питання ціноутворення по обслуговуванню та ремонту ліфтів. Також, гостро підіймались питання оплати за монтаж та пусконалагоджувальні роботи, проведення тендерів по закупівлі, монтажу та експлуатації ліфтів.

 

За результатами роботи Конференції 26-27 квітня 2017р. виносяться наступні питання для подальшої роботи.

 1. Надати пропозиції для розробки нормативних актів в Мінрегіонбуд України та  ЖКГ України, які будуть враховані при розробці необхідних норм та положень для координування роботи ліфтової галузі України (термін подачі до 20 травня 2017р.)

Пропозиції надаються ліфтовими організаціями на адресу Ліфтової Асоціації України або безпосередньо в Департамент ЖКГ України.

 1. Згідно підсумків загального голосування доручити Ліфтовій Асоціації України розробити зразок Договору по обслуговуванню ліфтів з конкретною прив'язкою цін на основі ТО ліфта згідно технологічного процесу (термін до 25 червня 2017р.).
 2. Підготувати Лист-звернення в Мінрегіонбуд та ЖКГ України про призначення «День працівника ліфтової галузі України» для подальшої передачі в Кабінет міністрів України.
 3. Підготувати зразки Угоди на проведення навчання ІТП «Інженер ліфтової галузі» на базі Університету «Львівська Політехніка» і розіслати у ліфтові організації України (стаття на ст. 18).

Відповідальний – ПП «ЗЛК «ГРУП».

Термін – до 01.06.2017р.

 1. Надіслати лист-запити до ГУ Держпраці:

–        роз’яснення трактування і чи є використання ліфтів за призначення виробничим процесом?

–        внести у відповідні нормативно-правові акти доповнення про відповідальність ЕТЦ за проведену роботу і відповідні висновки, які можуть спричинити нещасні випадки та інші проблеми у подальшій роботі ліфтів після отримання висновків на продовження терміну експлуатації ліфтів.

–        зобов'язати «Власника» ліфта нести повну відповідальність за технічне обслуговування та експлуатацію ліфта. завдяки цьому Власник ліфта буде вимушений заключити Договір на обслуговування лише з професійно підготовленими спеціалістами ліфтових організацій і назначити своїх ІТП, які дійсно зможуть контролювати за якістю робіт по технічному обслуговуванню.

–        Організовувати систематичну перевірку обслуговуючих підприємств на відповідність кількості працівників по обслуговуванню ліфтів згідно норми-годин для повноцінного проведення робіт по ТО ліфтів що знаходяться на обслуговуванні згідно Договорів. В разі неотримання таких розрахунків норм анулювати Дозволи на технічне обслуговування та експлуатацію ліфтів.

 

Президія XVІІI Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України

 1. Інститут Проблем Надійності Споруд і Машин, генеральний директор    Москвяк Є.В.   
 2. ТОВ «Карат-Ліфткомплект», генеральний директор  Горішний С.І.
 3. ПФ «Геркон», директор   Соловйов О.С.
 4. ПП «Західна Ліфтова Компанія», директор   Фрик Г.Я.
 5. Головний редактор журналу «Ліфтова Індустрія»   Пилипів М.Д.

Після обговорення всіх основних питань роботи XVІІI Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України всі учасники  поїхали на екскурсію по м. Львову.

Всі міроприємства, які були заплановані пройшли успішно і по узагальненій думці учасників пройшли на «належному високому рівні».

Редакція журналу «Ліфтова Індустрія», як організатор XVІІI Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України, висловлює подяку Всім учасникам і запрошує всіх небайдужих керівників ліфтових організацій України прийняти участь у черговій XІХ Всеукраїнській Конференції працівників ліфтової галузі України, яка запланована на 29-30 серпня 2017р. в Кирилівка.

З повагою,  редакція журналу «Ліфтова Індустрія»

Головний редактор Пилипів М.Д.