XІХ Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України, 29-30 серпня 2017р., Кирилівка

29-30 серпня  2017 року відбулась, чергова, XIХ Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України в Кирилівці на березі Азовського моря. 

Робота Конференції проходила в діловій та дружній атмосфері. Тобто, у традиційному режимі з дотриманням попередніх напрацювань і досвіду спілкування колег по фаху. База відпочинку «Приморська Галатея» та Азовське море прийняли всіх учасників теплом, чудесною погодою і гарною можливістю поспілкуватись на березі моря.

З привітальним словом до учасників Конференції звернулась головний редактор журналу “Ліфтова Індустрія” Пилипів Марія Дмитрівна. Як завжди висловила вдячність за участь в Конференції, побажала плідної роботи, гарного проведення часу в м. Кирилівці.

Традиційно було вручено Дипломи всім учасникам Конференції.

Участь у роботі Конференції прийняли українські ліфтові організації: «Будфаворит плюс», ТзОВ (м. Хмельницький); «Геркон», ПФ (м. Хмельницький); «Висота», ПП (м. Мелітополь);  «Діністор», ПП, (м. Херсон); «ЕТАЛ», ТД ТОВ, (м. Олександрія); «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП», ПП, (м. Львів); «Краянліфт», ТОВ, (м. Одеса); «Кременчукліфт-2»,  ДП СРБУ, (м. Кременчук); «ЛіфтІнвест», ТзОВ, (м. Тернопіль); «Механіка», ДП ЕЦ, (м. Запоріжжя); «Олександріяліфт», ПП, (м. Олександрія); «Полісся - ліфтсервіс», ПКВП, (м. Чернігів); «Регіон Ліфт»,  ТзОВ, (м. Дніпро); «СЕА Електротехніка», ТОВ, (м. Київ); «Укрелектромаш», ТОВ СКБ, (м. Харків); «УПЕК Трейдинг», ТОВ, (м. Харків); «Хмельницькліфт», СРБП (м. Хмельницький).

Загалом було 23 учасників.

Хочеться  відзначити, що на наших Конференціях учасники  мають можливість надати рекламні матеріали для розгляду своїм колегам. Це звичайно і технічно-рекламні буклети, відео диски та флешки, календарики, ручки, брелоки та інше. Хто підготував більш «вагомо», то привіз з собою діючі експонати. Це було і на попередніх Конференціях, так було і сьогодні.

Наглядно можна було ознайомитись на презентаційних столиках  з продукцією наступних компаній:

-                      «Діністор», ПП (м. Херсон);

-                      «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП», ПП (м. Львів);

-                      «ЕТАЛ», ТД ТзОВ (м. Олександрія);

-                      «Укрелектромаш», ТОВ СКБ, (м. Харків);

-                      «СЕА Електротехніка», ТОВ, (м. Київ).

 

Перед початком роботи XIХ Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України було підписано Протокол учасників та обрано членів Президії Конференції:

 1. Директор ПП «Висота» - Слюнін Анатолій Іванович.
 2. Директор ПФ «Геркон» - Соловйов Олександр Сергійович.
 3. Директор ПП «Західна Ліфтова Компанія» -  Фрик Григорій Ярославович.
 4. Директор ДП СРБУ «Кременчукліфтсервіс» - Скрипець Олег Володимирович.
 5. Головний редактор журналу «Ліфтова Індустрія» - Пилипів Марія Дмитрівна.                                               

 

Надаємо інформацію про виступи, які відбулись на Конференції. Дискусій було багато і описати їх важко,  а тому, щоб краще знати про що говориться на наших Конференціях необхідно приймати активну участь і бути учасником Конференції.

 

Стан та проблеми ліфтового господарства м. Мелітополя.

Слюнін Анатолій Іванович, директор ПП «Висота»  (м. Мелітополь).

«Добрий день учасники 19 Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України.

На сьогодні, як і в цілому в Україні, в нас багато ліфтових компаній. Для порівняння -  на протязі останніх 10 років було 2 ліфтові організації. Ми на ринку з 2001 року. Сьогодні на обслуговуванні в нашій компанії мало ліфтів, але ми думаємо, що в зв’язку з новоутвореними організаціями і їхньою роботою, до нас будуть повертатись власники ліфтів на обслуговування до нашої організації.  Оскільки, «Нові фірми» не виконують ніяких робіт, а тільки збирають гроші.

Працюємо з постачальниками, а це в основному Олександрія і інші хороші колеги по роботі. Хочу  сказати, що стан ліфтів в Мелітополі кращий ніж в м. Запоріжжі. Наші інженери краще знають технічну документацію ліфта і стан ліфтів загалом».

 

Презентація продукції виробництва ПП «Діністор».

Зиряєв Сергій Валерійович, директор ПП «Діністор» (м. Херсон)

«Доброго дня, шановні учасники конференції!

        Я представляю Приватне підприємство «Діністор», м. Херсон. Наше підприємство вже тривалий час працює на ліфтовому ринку та досить добре себе зарекомендувало. Ми займаємось розробкою та виготовленням систем санкціонованого доступу до управління ліфтом на пластикових картках та брелоках. Унікальне програмне забезпечення створене нашими фахівцями для цих систем зможе задовольнити найвибагливішого клієнта. Завдяки встановленню  картоприймача на ліфт розхід електроенергії споживання дозволяє зменшити в 2 – 2,5 рази. А це, зменшує навантаження практично на всі вузли та агрегати в цілому. Крім ліфтових систем доступу ми випускаємо ще економні ліфтові світлодіодні світильники, антивандальні пульти наказів, пости викликів, а також релейні станції управління ліфтами всіх типів. Під замовлення ми виготовляємо пости наказів і викликів з нержавіючої сталі з будь-якими геометричними розмірами. Більш детальніше з нашою продукцією можна ознайомитись у прайс-листах, або надіславши запит на нашу електронну адресу.  Наша продукція добре зарекомендувала себе не тільки в Україні, а й за її межами, про що свідчать регулярні експортні поставки нашого обладнання. Звернувшись до нас ви завжди отримаєте вичерпну фахову відповідь на всі ваші запитання. Крім того хочу нагадати, що ми, як і завжди, даємо гарантію на всі наші вироби терміном до двох років. Запрошуємо всіх до співпраці».

 

Основні переваги та функції сучасних систем диспетчеризації ліфтового господарства.

Кожев Руслан Валерійович, менеджер з продажу систем автоматизації  та диспетчеризації «СЕА Електротехніка» (м. Київ).

Доповідач детально надав інформацію по запровадженню нових диспетчерських систем та навів конкретні дані про роботу компанії.

«Після успішного впровадження різноманітних систем для сфери ЖКГ України, Компанія СЕА в 2012 році розробила систему диспетчеризації ліфтів власного виробництва: «СЕА СКУЛ» ТУ У 32.2-38013959-001:2012, яка була розроблена з врахуванням сучасних тенденцій розвитку ліфтової індустрії, плану розвитку житло-комунального господарства України та потреб організацій, які обслуговують ліфти.

Одним із перших міст, де вперше запрацювала система СКУЛ стало Запоріжжя. Майже 500 ліфтів стали працювати під контролем сучасної системи.

Розроблені нові можливості системи SKUL (на базі ресурсів мобільного зв’язку GSM та підключення Ethernet):

 •  підключення через кабельний інтернет (Ethernet);
 • підключення одного терміналу на декілька ліфтів, за допомогою Блоків розширення;
 • більше каналів управління;
 • більше входів контролю датчиків ліфтів;
 • оновлене програмне забезпечення;
 • мобільність диспетчерського пункту (доступ до ПЗ з любої точки, де є підключення до мережі Інтернет);
 • можливість роботи диспетчера через мобільний телефон.

Розроблена фахівцями компанії система комплексного управління ліфтами на сьогодні інстальована та успішно використовується у таких містах як, Київ, Львів, Харків, Вінниця, Дніпро, Донецьк, Запоріжжя, Чернігів, Полтава, Кривий Ріг та інших. В нас є офіційні представники в таких містах, як Львів, Харків, Одеса, Дніпро та Запоріжжя.

В нас є багато переваг і ви маєте можливість побачити сьогодні нашу систему на нашому стенді. Також,  сьогодні є фірми в яких ми встановили наші системи. З радістю відповім на всі ваші запитання».

 

У виступі директора ПФ «Геркон» Соловйов Олександра Сергійовича в черговий раз було наголошено про проблеми в розробці нових ПББЕЛ. Було відзначено про важливість цих Правил для подальшої роботи нашої галузі.

Доповідач, як член Правління Ліфтової Асоціації України ( надалі – ЛАУ) запросив учасників XIX Всеукраїнської Конференції прийняти участь у роботі ЛАУ, які проходитимуть 21.09.2017 в м. Вишгороді на базі підприємства «Карат-Ліфткомплект».

На запитання багатьох учасників про членські внески ЛАУ була надана чітка відповідь – 500 гривень в квартал від ліфтової організації, яка входить в ЛАУ.

 Компанія «ЕТАЛ» запропонувала послуги по поставці станцій керування (до 12 поверхів) контактори для станцій керування, кнопки виклику та наказів, мікроперемикачів та інші запчастини до ліфтів.

У виступі директора ПП «ЗЛК «ГРУП» Фрик Григорія Ярославовича було запропоновано внести на розгляд питання про обслуговування ліфтів:

          «Ряд новостворених підприємств заключають Угоди на обслуговування ліфтів не маючи для цього ні достатньо матеріальної бази, ні кількості кваліфікованих працівників, які можуть забезпечити  якісне технічне обслуговування ліфтів.

Доходить «до абсурду», що один електромеханік обслуговує 100 і більше ліфтів.

Звичайно, завдяки такому підходу до роботи можна знижувати ціни на обслуговування до мізерних цін. А замовники (власники ліфтів) починають масово заключати Договори на обслуговування в таких «фірмочках». Оскільки, не усвідомлюють і не розуміють «фінал» такої співпраці. Кінцевий результат – катастрофічний і аварійний знос ліфтового обладнання та підвищений ризик аварійності в користуванні.

І це все… в нормах існуючих реалій.

Який вихід?

Зробити чіткий  розрахунок норм людино-годин на проведення ТО ліфта та відповідно визначити максимально допустиме навантаження кількості ліфтів на одного електромеханіка по обслуговуванню ліфтів.  Додатково закласти норми на вкладення необхідних матеріалів при проведенні ТО ліфтів. На основі цих розрахунків та нарахування заробітної плати (враховуючи категорію) розрахувати вартість яку повинен сплатити власник за обслуговування ліфта в місяць. Лише тоді зникне система збору коштів з власників ліфтів по мінімальним тарифам і зникнуть фірмочки-метелики, які спустошують кишені власників ліфтів та ведуть ліфтове господарство до катастрофічних наслідків».

Доповідач запропонував Держпраці запровадити перевірку  роботи ліфтових організацій по обслуговуванню ліфтів. Це офіційні звіти в ДПІ кожного з підприємств, де можна чітко визначити відповідність кількості працівників до поступлення коштів за обслуговування ліфтів. А в разі  порушення вказаних норм позбавляти організацій по обслуговуванню ліфтів Ліцензій на обслуговування.

Звичайно, до таких серйозних питань, які безумовно покращать стан ліфтового господарства України повинна залучатись ЛАУ. Так, «нововідтворена» ЛАУ повинна  налаштувати свою роботу з метою кардинальних змін для покращення роботи нашої галузі в цілому. На сьогодні, ЛАУ проводить перереєстрацію згідно нового законодавства України і європейських норм. Лише після затвердження всіх необхідних організаційних робіт Асоціація зможе повноцінно працювати для ліфтовиків України.

Було обговорено питання підготовки ІТП на базі НУ «Львівська Політехніка».

Учасникам були роздані Анкети-заяви заключення Угоди по підготовці ІТП.

Загалом робота XIX Всеукраїнської Конференції  пройшла успішно. Було про що подискутувати, обмінятись досвідом та спланувати майбутню роботу ліфтової галузі України.

Учасники Конференції були проінформовані  про ІІІ Міжнародну виставку ліфтового обладнання EXPOLIFT-UKRAINE-2018, яка відбудеться 17-19 квітня 2018 р. в м. Львові.

Приємно відзначити, що саме в цей період буде проходити ХХ-та Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України  в м. Львові.

Тому, всіх, хто є небайдужим до розвитку ліфтової галузі України необхідно прийняти участь в цих знаменних подіях нашої галузі.

Організатор проведення XIX Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України,   Пилипів М.Д. висловлює Вам щиру подяку та запрошує прийняти  участь в роботі XX Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України в наступному 2018 році.