XVI Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України в м. Львові 21-22 квітня 2016 року.

Відбулась, чергова, XVI Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України в м. Львові 21-22 квітня 2016 року.

Робота Конференції проходила в діловій та дружній атмосфері. Тобто, у звичайному режимі з дотриманням попередніх традицій та напрацювань і досвіду спілкування колег по фаху.

З привітальним словом до учасників Конференції звернулась Пилипів Марія Дмитрівна, головний редактор журналу Ліфтова Індустрія”. Як завжди висловила вдячність за участь в Конференції, побажала плідної роботи, гарного проведення часу в м. Львові.

Традиційно було вручено Дипломи всім учасникам Конференції.

Присутні українські ліфтові організації: «Асоціація ліфтовиків України», ВГО (м. Київ); «Будфаворит плюс», ТзОВ (м. Хмельницький); «Ветерани ліфтової галузі», ВГО (м. Київ); «Геркон», ПФ (м. Хмельницький); «Діністор», ПП (м. Херсон); «ЕТАЛ», ТД ТзОВ (м. Олександрія); «Еталон Ліфт Сервіс», ТОВ (м. Житомир); «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП», ПП (м. Львів); «Інвар», МП ТОВ (м. Вінниця); «Інвікта», ТОВ (м. Київ); «Кременчукліфтсервіс»,  ДП СРБУ (м. Кременчук); «ЛіфтІнвест», ТзОВ (м. Тернопіль); «Ліфткомплект», СРБПП (м. Івано-Франківськ); «Магніт», ПП (м. Житомир); «Міськліфт-світло», СКП (м. Кам'янець-Подільський); «Монітор Україна», ТзОВ (м. Львів); «Олександрія-ліфт», ПП (м. Олександрія); «Полісся - ліфтсервіс», ПКВП (м. Чернігів); «Полтаваліфт», ПП (м. Полтава); «Промінь», ПП ВКФ (м. Київ); «Ремліфт», КП ПМР (м. Полтава); «СЕА Електротехніка», ТОВ (м. Київ); «Східліфтсервіс», ТОВ (м. Рубіжне); «Темп-87», ПП (м. Стрий); «Тернопільміськліфт», ПП (м. Тернопіль); «Укрелектромаш», ТОВ СКБ (м. Харків); «УПЕК Трейдинг», ТОВ (м. Харків); «Хмельницькліфт», СРБП (м. Хмельницький); «Центрліфт», ТзОВ (м. Миколаїв).

Також, були присутні виробники ліфтового обладнання з Греції, це компанія  KLEEMANN; Туреччини – компанії SANEL ASANSOR та AH& MET ASANSOR; Білорусь – компанія Могильовліфтмаш.

Загалом було 50 учасників, серед них 4 компанії-виробники із-за кордону.

Хочеться  відзначити, що на наших Конференціях учасники  мають можливість надати рекламні матеріали для розгляду своїм колегам. Це звичайно і технічно-рекламні буклети, відео диски та флешки, календ арики, ручки, Белки та інше. Хто підготував більш «вагомо», то привіз з собою діючі експонати. Це було і на попередніх Конференціях, так було і сьогодні.

Наглядно можна було ознайомитись на презентаційних столиках  з продукцією наступних компаній:

-                     «Промінь», ПП ВКФ (м. Київ);

-                     «Діністор», ПП (м. Херсон);

-                     «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП», ПП (м. Львів);

-                      «СЕА Електротехніка», ТОВ (м. Київ);

-                     «ЕТАЛ», ТД ТзОВ (м. Олександрія);

-                     «Укрелектромаш», ТОВ СКБ (м. Харків);

-                     «Могильовліфтмаш», ТОВ (Білорусь);

-                     SANEL ASANSOR (Туреччина);

-                     AH& MET ASANSOR (Туреччина);

-                     Компанія KLEEMANN» (Греція).

 

Перед початком роботи XVI Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України було підписано Протокол учасників та обрано членів Президії Конференції:

  1. ПП «Магніт» - Іващенко Андрій Іванович.
  2. ПФ «Геркон» - Соловйов Олександр Сергійович.
  3. ПП «Західна Ліфтова Компанія» -  Фрик Григорій Ярославович.
  4. ДП СРБУ «Кременчукліфтсервіс» - Скрипець Олег Володимирович.
  5. Головний редактор журналу «Ліфтова Індустрія» - Пилипів Марія Дмитрівна.                                               

 

Надаємо інформацію про виступи, які відбулись на Конференції. Дискусій було багато і описати їх важко,  а тому, щоб краще знати про що говориться на наших Конференціях, приймайте активну участь.

 

Ліфтове господарство м. Львова. Стан та проблеми ліфтового господарства м. Львова

Кохан Віра Петрівна, заступник начальника відділу експлуатації Міської Ради м. Львова.

Доброго дня  учасникам Конференції!

Користуючись нагодою, дозвольте від імені керівництва ДЖГ та ЛМР  висловити організаторам ХVI-й Всеукраїнській Конференції працівників ліфтової галузі в Україні подяку за те, що запросили нас для участі в роботі Конференції.

 Тепер декілька слів про ліфтове господарство м. Львова.

Район

ЛКП "Львівсвітло"

ТзОВ "Ліфт-Еко"

ПП "Майстер-Рос"

ПП "Компанія Астра"

Всього  ліфтів у будинках комунальної власності

 
 

Галицький

27

0

0

5

32

 

Залізничний

94

0

0

218

312

 

Шевченківський

395

0

182

0

577

 

Франківський

355

0

0

0

355

 

Личаківський

141

33

0

3

177

 

Сихівський

0

583

100

1

684

 

Всього ліфтів

1012

616

282

227

2137

 

 У місті Львові в житлових будинках комунальної власності нараховується 2137 ліфтів,  які обслуговує 3 приватних спеціалізованих організацій, а саме: ТзОВ “Ліфт – Еко”, ПП «Компанія “Астра”, ПП “Майстер Рос” та Львівське комунальне підприємство «Львівсвітло».

 

З вказаних ліфтів  більше  80% відпрацювали 25 років.

Надзвичайно важливою соціальною проблемою є забезпечення безперебійної роботи ліфтового господарства, оскільки зупинення роботи ліфтів спричиняє соціальну напругу серед населення, яке користується ліфтами.

Основною причиною такого стану ліфтового господарства є постійне недофінансування заходів для проведення капітального ремонту та модернізації обладнання.

Виконавчим комітетом Львівської міської ради 17.04.2014р. прийнято рішення №290 «Про затвердження Програми розвитку технічного обслуговування ліфтів»

Метою Програми є розширення виробничих потужностей підприємств для проведення робіт з технічного обслуговування ліфтів та забезпечення стабільної, безпечної експлуатації ліфтів та ліфтового господарства, поступового технічного відновлення непрацюючих ліфтів, їх модернізації.

П.6.1.Програми

- Фінансування заходів Програми щорічно повинне здійснюватися за рахунок прибутку підприємства, отриманого від послуг за технічне обслуговування ліфтів та обслуговування систем диспетчеризації.

Так, на виконання вказаної Програми був розроблений графік ремонту ліфтів на 2015р. Відповідно до цього графіку ліфтові організації разом з районними організаціями погодили  провести ремонт у ліфтах на заг. суму  8,240 млн. грн., проведено на 8,827 млн. грн.

У 2015р. проведено капітальний ремонт, модернізацію, заміну - 23 ліфтів, в т.ч. 2 ліфти у лікарнях.

У 2016р. заплановано більше 20,0 млн. грн на капітальний ремонт, модернізацію, заміну  ліфтів (більше 60-ти ліфтів). Планується також влаштувати ліфт у клінічній лікарні «Хоспіс».

Слід відзначити, що зупинені ліфти з технічних причин не знаходяться на довготривалому простої.

У Львівській міській раді є «Гаряча лінія». Щоденно проводиться моніторинг простою ліфтів на «Гарячій лінії».

Одночасно  інформуємо Вас, що  14.05.2015р. за № 417-VІІІ прийнятий закон України  «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

У Львівській міській раді ухвалою № 2219 від 19.03.2013 продовжено на 2013-2015 роки дію Програми сприяння створенню та забезпечення функціонування об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у місті Львові. На даний час підготовлений проект ухвали щодо продовження дії цієї Програми на 2016-2020 роки. Заходами з реалізації Програми передбачено фінансування робіт з капітального ремонту, формування титульного списку на перший капітальний ремонт що передбачає: ремонт дахів; ремонт будинкових інженерних мереж; встановлення засобів обліку та регулювання подачі енергоносіїв; інші роботи.

 

Презентація підприємства SANEL  ASANSOR.

Айдин Арслан, комерційний директор SANEL  ASANSOR (Туреччина, Стамбул).

Айдин Арслан надав інформацію про виробництво продукції SANEL  ASANSOR. Компанія SANEL  ASANSOR виробляє весь спектр ліфтового обладнання, є сертифікованою в Україні і має офіційного представника в Україні. Це «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП». Більш детально з продукцією SANEL  ASANSOR можна було ознайомитись за презентаційним столиком компанії.

 

Програми «магістра» зі спеціальності «електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» зі знаннями комп’ютерних систем управління спрямованих на досконале навчання спеціалістів для ліфтової галузі на базі Львівського Університету «Львівська Політехніка».

Цяпа Володимир Богданович, доктор технічних наук, доцент (м. Львів).

Шановний  друзі!

Протягом 3-х років завдяки зусиллям редакції журналу «Ліфтова Індустрія» і ПП «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП» та спільним зверненням від учасників Всеукраїнських Конференцій працівників ліфтової галузі України керівництво Національного Університету «Львівська Політехніка» прийняло рішення про відкриття спеціальності по підготовці інженерних кадрів для ліфтової галузі (рівень – «магістра»).

На даний час вивчається загальна потреба таких спеціалістів для нашої галузі. Навчання буде проходити в Інституті енергетики та систем керування, який входить в склад Національного Університету «Львівська Політехніка». Студенти за державний кошт проходять 4 курси навчання по основним загально підготовчим дисциплінам (8 семестрів) і після отримання звання «бакалавра» протягом трьох семестрів проходять навчання по спеціалізації інженера ліфтової галузі з подальшим отриманням диплома «магістра».

Інститут погодився проводити таке навчання із залученням працівників ліфтової галузі (проходження «практики» в ліфтових організаціях України).

Передбачено також проходження практичного навчання на заводах-виробниках ліфтів Європи  та Туреччини. Тобто, основних закордонних постачальників ліфтів в Україну.

Ліфтова компанія,  яка має потребу в спеціалістах такого рівня заключає Договір з Інститутом і повинна зробити оплату за навчання студента (поетапно по 2500 гривень за один семестр). Тобто, протягом 1,5 років організація оплатить 7500 гривень за свого майбутнього працівника.

Після закінчення навчання такий спеціаліст буде зобов’язаний «відпрацювати» на вашому підприємстві мін 3 роки.

На даний час надсилаємо вам Лист-зразок, який необхідно відправити на адресу Інституту. Лист надсилається в довільній формі з вказанням кількості необхідних спеціалістів.

Інститут зі своєї сторони після отримання таких листів-запитів в загальній кількості мін 12 студентів зобов’язується розпочати навчання з 01.09.2016р.

Враховуючи, що в Україні в ліфтовій галузі працює понад 800 ліфтових компаній та організацій, можна впевнено стверджувати, що процес навчання буде забезпечений.

 

Презентація підприємства KLEEMANN.

Саввас Кукумзідіз, начальник відділу по експорту ліфтів (Греція).

Доповідач привітав учасників Конференції та висловив подяку за запрошення прийняти участь у роботі.

Надалі була надана інформація про 30-річний досвід роботи компанії KLEEMANN у виробництві ліфтів та досягнення компанії.

«Компанія KLEEMANN - грецька багатонаціональна компанія, що здійснює свою діяльність в області виробництва і торгівлі комплектними підйомними системами. Входить до списку найбільших компаній на світовому ринку. Так, в 2015р. було виготовлено понад  14 500 ліфтів.

Дочірні компанії та офіси продажів в 15 країнах: Греція, Туреччина, Сербія, Румунія, Китай, Великобританія, Росія, Польща, Дубаї, Німеччина,  Саудівська Аравія, Франція, Азейбарджан.

Продукція, яку випускає компанія: гідравлічні і електричні ліфти з машинним приміщенням; гідравлічні і електричні ліфти без машинного приміщення – MRL; ліфти для житлового сектора; сейсмостійкі і антивандальні ліфти; ліфти з режимом перевезення пожежних підрозділів; вантажопасажирські ліфти; автомобільні ліфти; лікарняні ліфти; ліфти зі збільшеною площею підлоги; «зелені ліфти»; вантажні підйомники (Dumbwaiters); комплектуючі до ліфтів - кабіни, двері, електричні вузли, гідравлічні і електричні підйомні системи, шахтні металоконструкції, запчастини; модернізація ліфтів; ескалатори, траволатори; паркувальні системи.

Успіх роботи компанії KLEEMANN забезпечують понад 1200 працівників, які працюють на підприємствах практично у всьому світі».

Була можливість ознайомитись з відеоматеріалами про роботу компанії KLEEMANN.

Учасники Конференції уважно і з зацікавленням  сприйняли виступ-презентацію. На ряд запитань про продукцію, систему сервісної підтримки, гарантійні зобов’язання та найрізноманітніші технічні питання доповідач надав вичерпну інформацію та запросив до співпраці.

 

Презентація підприємства AH & MET.

Кемал Юмаз, директор по продажам  ліфтів (Туреччина).

«Наша компанія, яка увійшла в ліфтовий ринок у 1998 році.

Надаючи широкий спектр послуг усередині країн зі сходу на захід, з півночі на південь, наша компанія, забезпечивши довіру клієнтів, в останні роки розповсюдила цей спектр і за кордон.

Продовжуючи успіхи, досягнуті у продажі і в покупці пакету товарів, у виробництві напівавтоматичних дверей, кабін, панелей управління і панелей ревізії та комплектних ліфтів згідно з технологічною інфрастуктурою наша фірма відповідає всім?? вимогам, принципам доставки у встановлені терміни (мінімально 3 тижні) і високою якістю.

Наша фірма, стежачи за розвитком подій як в нашій країні, так і в світі, з її молодим і динамічним персоналом, направлені на цілеспрямований розвиток і вдосконалення, сервісом, орієнтовані на клієнта, впевнено крокуємо в майбутнє  і будемо продовжувати затверджуватися в секторі обслуговування пліч-о-пліч зі своїми клієнтами».

 

Презентація підприємства Могильовліфтмаш.

Чекалов Олег Леонідович,  начальник відділу зовнішньо-економічних  відносин (Білорусь).

«Доброго дня учасники Конференції!

Ліфти Могильовліфтмаш виробляються в Білорусії з 1970 року. Наш завод швидко розвивається і впроваджує нові технології. Лінійка ліфтів, на сьогоднішній день, налічує близько 130 різних видів устаткування (пасажирські, вантажні, лікарняні ліфти тощо). На сьогоднішній день виготовлено понад     300 000 ліфтів. Наші ліфти відомі не тільки на території всього пострадянського простору, а й в усьому світі. "Могильовліфтмаш" щорічно приймає участь у всіх міжнародних виставках ліфтового обладнання і з легкістю конкурує з іншими виробниками ліфтового обладнання».

 

Ліфтові електродвигуни і лебідки: вирішення для ліфтового ринку від СКБ Укрелектромаш.

Гетя Андрій Миколайович,  заступник генерального директора  ТОВ СКБ «Укрелектромаш» (Харків).

Було запропоновано розглянути ліфтові електродвигуни та лебідки харківського виробництва, сертифіковані, і які відповідають всім вимогам норм електробезпеки державної системи сертифікації УкрСЕПРО, стандартам, ГОСТам, технічним умовам.

«СКБ «Укрелектромаш» має власний випробувальний центр, оснащений сучасними автоматичними стендами і унікальним випробувальним обладнанням. Можливості центру дозволяють проводити повний комплекс випробувань електродвигунів і агрегатуються з ними пристроїв (механічні, кліматичні, електричні, віброакустичні та ін.), а також дають можливість випробовувати як поодинокі зразки техніки, так і невеликі промислові партії.

Переваги розроблених на СКБ «Укрелектромаш» ліфтових електродвигунів:

• в конструкції використовуються високоресурсні енергоефективні закриті підшипники власного виробництва;

• вбудований в обмотку температурний захист виключає вихід електродвигуна з ладу в аварійних режимах роботи;

• підвищена надійність, високий ККД і низьке енергоспоживання;

• високі тягові характеристики;

• не вимагають додаткового переобладнання посадкового місця (легко взаємозамінні з ліфтовими двигунами старого зразка);

• двигуни не вимагають регламентних робіт в процесі експлуатації.

«СКБ «Укрелектромаш»  є розробник загальнопромислових і спеціальних електродвигунів малих і середніх висот, генераторів, а також електронасосів, водних насосів, частотно-керованих приводів, електрокомпресора і інших пристроїв. Унікальні за своїми конструктивними, електричним, механічним і іншим параметрам електродвигуни СКБ працюють в 40 країнах світу і використовуються в системах життєзабезпечення морських суден, залізничних локомотивів, атомних електростанцій, в тому числі, і працюють в екстремальних кліматичних умовах.

 

Презентація підприємства ВКФ «Промінь»

Рослов Костянтин Михайлович, директор ПП «ВКФ «Промінь» (м. Київ)

«Добрий день, шановні учасники Конференції.

Я представляю виробничо-конструкторську фірму «Промінь». Підприємство працює з 2004 року. Ми займаємось розробкою, виготовленням, монтажем та обслуговуємо диспетчерські системи «ОДС Промінь». На сьогодні більше 300 систем працює у 44 містах України. Обладнання має можливість контролювати все інженерне обладнання будинку – ліфти, електрощитові, насосні, котельні та інше. Воно сертифіковане в системі УКРСЕПРО та відповідає технічним регламентам. Серед присутніх є знайомі з нашою системою, багато хто з присутніх використовує нашу систему.

Ми пропонуємо найбільший спектр виконання диспетчеризації, як з функціями повного контролю ліфта з підключенням до ліфтової станції та дистанційним керуванням, так і виключно з функцією голосового зв’язку.

А це провідні системи з виводом інформації на комп’ютер та без нього, що вдало використовується в межах однієї забудови. Це обладнання працююче по мережі Internet. Та обладнання працююче по мережі GSM з підключенням до комп’ютера або до мобільного телефону. Всі ці варіанти можуть працювати в різних комбінаціях на одному пульті.

Хочу окремо сказати про наші розробки направлені на модернізацію старих систем ОДС «Еталон». Економічний стан Держави не дає нам можливості говорити про заміни застарілих систем ОДС.  Ми розробили перехідний пристрій, який дозволяє об’єднувати та переносити пульти через мережі Internet, створюючи Центральні диспетчерські системи. Інший перехідний пристрій, шляхом заміни плат системи «Еталон-2», дозволяє по будинкове підключення до мережі Internet, з наступним підключенням до віддалених диспетчерських пультів.

На нашому стенді також представлений комплект ремонтного – пожежного зв’язку, який можливо використовувати окремо та в комплекті з обладнанням диспетчерської системи «ОДС Промінь». В новій розробці є можливість реалізації функції «АВАРІЙНЕ ОСВІТЛЕННЯ» в кабіні ліфта використовуючи обладнання диспетчерської системи «ОДС Промінь».

Обладнанням для ознайомлення представлено на нашому стенді».

 

Системи доступу до управління ліфтом, як спосіб оплати за його технічне обслуговування.

Зиряєв Сергій Валерійович, директор ПП «Діністор» (м. Херсон).

«Наше підприємство є розробником і виробником систем доступу до управління ліфтом. Наша система дозволяє отримувати гроші за технічне обслуговування ліфта в повному обсязі. Установка картоприймача на ліфт дозволяє зменшити споживання електроенергії в 2 - 2,5 рази. Завдяки програмному забезпеченню, яке поставляється в комплекті з пристроєм перезапису карток, є можливість вести статистику і звіти по збору грошей, як за конкретною адресою, так і по всіх адресах разом. Близько двох років тому ми зняли з виробництва контактні картки і контактні картоприймачі. Тепер ми виробляємо тільки безконтактні картки, безконтактні брелоки і безконтактні картоприймачі, оскільки вони дозволяють значно розширити можливості системи доступу. Ми модернізували всім нашим клієнтам старі контактні картоприймачі на нові безконтактні. У нашій новій системі введені додаткові функції, що дозволяє задовольнити найвибагливішого клієнта. Ми також випускаємо і прості безконтактні системи доступу по брелокам, які не вимагають перезапису, а використовуються там, де потрібно тільки обмежити доступ. Крім ліфтових систем доступу ми випускаємо і економні ліфтові світлодіодні світильники, які добре себе зарекомендували та антивандальні пульти наказів, пости викликів, а також релейні станції управління ліфтами всіх типів. Під замовлення ми виготовляємо пости наказів і викликів з нержавійки з будь-якими геометричними розмірами. Запрошуємо всіх до співпраці».

 

Проблеми ліфтової галузі у сучасних законодавчих актах.

Михальчук Володимир Михайлович, заступник голови президії ВГО  «Ветерани ліфтової галузі» (м. Київ).

«Доброго дня шановні друзі! Я планував виступити з певною інформацією, але  дискусія стосовно 25 років, яка виникла перед моїм виступом змусила мене змінити свій виступ. На сьогоднішній день визначення «25 років» має різне значення. Одні хочуть залишити цей термін, а інші хочуть щоб його виключили з нормативу. Я останні 2 роки переглянув багато нормативних документів і можу сказати, що особисто я підтримую і перших, і других.  І мені здається, що перші і другі мають рацію. Але, в наших нормативних документах є повна плутанина. Пояснюю в чому суть. Всі, хто за те, щоб зберегти термін «25 років», мають концепцію щоб власники не відмінили ремонти, модернізацію і повну заміну обладнання. Ті хто, хоче відмінити цей термін, також мають рацію, бо ліфти працюють сьогодні і 40 років без проблем. Головне в тому, щоб вчасно робити всі ремонтні роботи і заміни запчастин. Я спілкувався з різними людьми і чиновниками, і вони погоджуються щоб термін «25 років» був збережений, але з одним маленьким приписом - якщо протягом цього терміну не було проведено капітального ремонту. Чому дійшли до такого висновку? Спілкуючись з виробниками ліфтами, ми знаємо що через 15 років потрібно робити капітальний ремонт обладнання ліфта. Якщо проведений цей ремонт, то це означає що термін експлуатації автоматично продовжується ще на 15 років, а це в свою чергу означає що термін «25 років» припиняє свою дію. Але, якщо протягом 25 років не було проведено капітального ремонту то вступає в дію те, що діє сьогодні - термін «25 років». Таким чином, власники знаючи що, якщо протягом 25 років не зроблено капітального ремонту, то через 25 років ліфт треба міняти. І вони мають це робити.

Тепер стосовно того, що я хотів сказати. Зараз, пройшло перше читання Закону «Про Житлово-комунальне господарство». Після чого закон «Про особливості права власності» не діє. Чому? Тому що, закон «Про особливості права власності» діє на деякі положення про житлово-комунальні послуги, а закону  «Про права власності» немає. Тому який вийде Закон «Про Житлово-комунальне господарство» в останньому читанні ніхто не знає і Мінрегіон також. Але, там є один пункт який є не змінним. Він звучить так -  «Кабінету міністрів у тримісячний термін привести у відповідності всі нормативні Акти до норм цього закону». А це означає, що Положення про утримання будинків та прибудинкових територій, яке сьогодні діє, втрачає чинність. Втрачаючи накази 150, 369 (про ціноутворення) і інші які визначають порядок утримання обладнання та майна комунальної власності. А що далі? Потрібно визначитись, хто буде вносити зміни всі нові документи. Я вважаю і працівники Мінрегіонбуду, що всі ці зміни мають робити тільки професіонали нашої галузі. Ми дійшли висновку – що положення про утримання будинків та прибудинкової території має бути окремим розділом. Також  в цьому розділі мають бути закладені всі норми які стосуються утримання ліфтів, і які не стосуються монтажу ліфтів. Там має бути чітко визначено що таке ліфт, технічне обслуговування і що таке капітальний ремонт. Тому що на сьогоднішній день навряд чи хто може сказати, що входить в термін «технічне обслуговування». Тому що в різних документах ми маємо різне тлумачення цього терміну.  Також, ми маємо різне тлумачення терміну «поточний ремонт». Хоча свого часу всі ми знали, що технічне обслуговування це є  складова поточного ремонту. Ми знали що технічне обслуговування це не одна робота, а це комплекс заходів по забезпеченню дієздатності того чи іншого обладнання. Зараз стоїть питання - Хто буде виконавцем всіх змін цих законів? І ми дійшли висновку, що має бути «підорган», який має бути підпорядкований Асоціації ліфтовиків України. При Асоціації має бути створений робочий орган, який би займався встановленням документацією ліфтів і які б відповідали сьогоднішнім вимогам. Нам потрібно буде створити робочу групу з представників різних областей. Тому звертаюсь до вас бути не байдужими, оскільки за нас ніхто нічого не зробить, а якщо і зробить то це буде документ, які створить нам ще більші проблеми. Тому, звертайтесь зі своїми пропозиціями».

 

Звернення до керівників ліфтових організацій

Данильчик Петро Павлович, голова Асоціації ліфтовиків України (Київ).

«Доброго дня шановні учасники Конференції!

По перше, хочу подякувати організаторам, в особі п. Марії, на плечах якої лежить організаторські питання і я вважаю, що це є потрібно і це є дуже важка робота. Дякую за можливість донести декілька інформацій.

Що таке Асоціація ліфтовиків України? Це громадська організація зі статусом юридичної особи, але згідно  своїх статутних положень не взмозі допомагати і захищати своїх учасників, а має можливість працювати тільки опосередковано. Тобто,  я, як Голова Асоціації маю право представляти ваші інтереси.

На даний час характеризуючи стан в якому знаходиться  і Асоціація, і ліфтова галузь на деякий час я відійшов від справ Асоціації і займався юридичною діяльністю. Завдяки, деяким ліфтовикам я продовжив роботу в Асоціації, де була думка створити профспілки ліфтової галузі. Відразу хочу зауважити, що в нас ліфтової галузі, як такої немає. Тому в нас така ситуація.

Згадуючи ваші звернення щодо створення «Дня працівника ліфтової галузі України», і отримані відповіді можу сказати, що це пояснюється тим, що в нас ліфтової галузі немає. Ліфтову галузь можна створити тільки за допомогою галузевої угоди і профспілок. Тоді буде людина яка має відстоювати ваші інтереси і нести відповідальність. Що дають профспілки? Це, по перше,  складається колективні договори, які підписують колективи і директори підприємств, який є юридичною особою. Це дасть можливість приймати участь у тендерах.

На сьогоднішній день бачимо велику конкуренцію між ліфтовиками, де один одному переходять дорогу зменшуючи вартість обслуговування. На ліфтах практично не проводяться жодних робіт,  але, коли стається якийсь випадок, то відповідальність несе тільки електромеханік. А коли буде створена наша галузь, тоді в нас буде цивільно-правова відповідальність, адміністративна і кримінальна відповідальність, і тоді всі будуть думати про свої вчинки. Наприклад, я є керуючий ОСББ. Мені приходять  платіжки Київенерго, Водоканал і там є послуги в тому числі за обслуговування ліфта. В нас три ліфта по 650 грн. і я їх не оплачую три роки. В мене накопичились борги перед ліфтовою галуззю 25 000 гривень, оскільки знаю, що в суд вони не підуть  і за це мені нічого не буде. А якби в нас була правова відповідальність, трудова угода, тоді безпека ліфтів буде підвищуватись.

Наступна позиція. 19 травня в м. Київ, за адресою Отіса, по вул. Екскаваторна відбудуться збори ТК-104. Це не є юридична організація, вона може працювати тільки під юридичною, а це, як ми всі знаємо Отіс.  Який монополізував ліфтове господарство, в тому числі ТК-104. Головою ТК-104 був п. Пономаренко, який як вже два роки на пенсії і керувати, і підписувати документи нема кому. Зараз там п. Величко, який керує. В ТК-104 на даний час є 35 організацій, велика частина яких є представники Отіса. Читаючи лист про Збори ТК-104, можна зробити висновок, що там ніхто, нічого не хоче міняти. І скоріш за все там вже все вирішено і визначено кандидатуру. Приїдьте туди обов’язково з довіреностями, паспортами щоб все було легально. Можливо вдасться вплинути на події 19 травня.

Щодо Асоціації, на даний час вона не працює, оскільки я не мав доступу до неї, оскільки керували посторонні люди. Чи буде потреба продовжувати її роботу, побачимо після зборів 19 травня.

Зараз ми працюємо через сайт Карат-ліфткомплект – є зразок статуту профспілки, дві структури по яких в подальшому може працювати ліфтова галузь, якщо така буде утворена. Нам потрібні профспілки по регіонам, це північно-західний, південно-східний. Цим регіональним структурам потрібно буде надати  статус юридичних осіб, які би могли впливати на роботу ТК-104. Потрібно залучати молодих працівників, які знають ліфти і створювати нормальні умови для роботи».

 

Впровадження сучасної системи диспетчеризації в містах України.

Доронін Олександр Олексійович, директор по розвитку ТОВ «СЕА Електротехніка» (м. Київ).

«Розроблена фахівцями компанії система комплексного управління ліфтами з 2012 року була інстальована та успішно використовується у таких містах як Київ, Львів, Харків, Дніпропетровськ, Донецьк, Запоріжжя, Чернігів, Полтава, Кривий Ріг та інших. Наприкінці минулого року розпочато диспетчеризацію ліфтового господарства ВМКП «Вінницяміськліфт». У планах – диспетчеризація близько тисячі підйомників.

Система «СЕА СКУЛ» здійснює передачу інформації в диспетчерський центр по мережі стільникового зв'язку стандарту GSM з використанням пакетної передачі даних GPRS та має наступні основні функції:

-                     дистанційний збір і візуалізація інформації про стан технологічних об'єктів ліфтового господарства в режимі реального часу;

-                     забезпечення екстреного каналу голосового зв'язку між диспетчером і кабіною ліфта;

-                     оперативне управління головним контактором живлення станції ліфта та контактором управління освітлення під’їздів.

Також, система дозволяє дистанційно керувати іншим електрообладнанням у житлових будинках, забезпечувати функції охоронної сигналізації, передавати показники з інших датчиків (відкриття дверей, підтоплення шахти ліфту, задимлення, тощо), а також аналізувати стан мереж живлення ліфтів та освітлення та сигналізувати диспетчеру про відхилення від норми.

Останнім часом дедалі частіше частиною робіт з модернізації ліфтів на додачу до встановлення системи диспетчеризації  стає й оновлення освітлення ліфтових кабін із заміною застарілих світильників на сучасні світлодіодні прилади, як от, наприклад, це було нещодавно зроблено у місті Вишневе Київської області.

Впровадження системи диспетчеризації  «СЕА СКУЛ» дозволяє подовжити термін експлуатації ліфтового парку попередніх років випуску із дотриманням вимог сьогодення щодо автоматизації обладнання та передачі даних у реальному часі з польового рівня на рівень сервера та АРМ диспетчера, та далі аж до інтеграції ліфтового господарства у систему «Розумне місто».

 

Слід зазначити, що під час виступів учасників проходили активні дискусії. Це питання ціноутворення по обслуговуванню та ремонту ліфтів. Також, гостро підіймались питання оплати за монтажі та пусконалагоджувальні роботи, проведення тендерів по закупівлі, монтажу та експлуатації ліфтів.

Після обговорення всіх основних питань перший день роботи XVI Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України завершився о 15.40. згідно побажань всіх учасників Конференції в 16.00 учасники Конференції «пересіли» в крісла комфортного автобуса і виїхали в м. Славське для проведення святкового бенкету та продовження роботи Конференції 22 квітня. Завдяки організаторам Конференції і згідно програми XVI Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України організовано підйом учасників на гору Тростян (1232 м) для святкового обіду.

Всі міроприємства, які були заплановані пройшли успішно і по узагальненій думці учасників пройшли на «належному високому рівні».

Редакція журналу «Ліфтова Індустрія», як організатор XVI Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України, висловлює подяку Всім учасникам і запрошує всіх небайдужих керівників ліфтових організацій України прийняти участь у черговій XVIІ Всеукраїнській Конференції працівників ліфтової галузі України, яка запланована на кінець серпня – початок вересня 2016р. Місце проведення Конференції буде оголошено в наступному випуску журналу «Ліфтова Індустрія».

З повагою,  редакція журналу «Ліфтова Індустрія»

Головний редактор Пилипів М.Д.