XVІІ Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України, 6-7 вересня 2016р., Кирилівка

6-7 вересня  2016 року відбулась, чергова, XVІI Всеукраїнська Конференція працівників ліфтової галузі України в Кирилівці на березі Азовського моря. 

Робота Конференції проходила в діловій та дружній атмосфері. Тобто, у звичайному режимі з дотриманням попередніх традицій та напрацювань і досвіду спілкування колег по фаху. База відпочинку «Приморська Галатея» та Азовське море прийняли всіх учасників теплом, чудесною погодою і гарною можливістю поспілкуватись на березі Азовського моря.

З привітальним словом до учасників Конференції звернулась Пилипів Марія Дмитрівна, головний редактор журналу “Ліфтова Індустрія”. Як завжди висловила вдячність за участь в Конференції, побажала плідної роботи, гарного проведення часу в м. Кирилівці.

Традиційно було вручено Дипломи всім учасникам Конференції.

Присутні українські ліфтові організації: «Геркон», ПФ (м. Хмельницький); «Вертикаль», КП (м. Суми); «Висота», ПП (м. Мелітополь); «Діністор», ПП (м. Херсон); «ЕТАЛ», АТ НВО (м. Олександрія); «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП», ПП (м. Львів); «Краянліфт», ТОВ (м. Одеса); «Кременчукліфтсервіс»,  ДП (м. Кременчук); «ЛІФАТ», ТОВ (м. Миколаїв); «Міцуї Технолоджіс», ТОВ (м. Київ); «Олександріяліфт», ПП (м. Олександрія); «Полтаваліфт», ПП (м. Полтава); «Регіон Ліфт»,  ТзОВ (м. Дніпро); «Техмонтаж»,  ПП СРБП (м. Івано-Франківськ); «Ужгородліфт», КП (м. Ужгород); «Хмельницькліфт», СРБП (м. Хмельницький); «Центрліфт», ТзОВ (м. Миколаїв); «Херсонліфт», ПрАТ (м. Херсон). 

Також, був присутній виробник ліфтового обладнання з Туреччини – компанія XVITAL (Конья).

Загалом було 28 учасників.

Хочеться  відзначити, що на наших Конференціях учасники  мають можливість надати рекламні матеріали для розгляду своїм колегам. Це звичайно і технічно-рекламні буклети, відео диски та флешки, календ арики, ручки, брелоки та інше. Хто підготував більш «вагомо», то привіз з собою діючі експонати. Це було і на попередніх Конференціях, так було і сьогодні.

Наглядно можна було ознайомитись на презентаційних столиках  з продукцією наступних компаній:

-                     «Діністор», ПП (м. Херсон);

-                     «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП», ПП (м. Львів);

-                     «ЕТАЛ», ТД ТзОВ (м. Олександрія);

-                     «Міцуї Технолоджіс», ТОВ (м. Київ)

-                     XVITAL (Туреччина, Конья);

 

Перед початком роботи XVІI Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України було підписано Протокол учасників та обрано членів Президії Конференції:

  1. ПП «Висота» - Слюнін Анатолій Іванович.
  2. ПФ «Геркон» - Соловйов Олександр Сергійович.
  3. ПП «Західна Ліфтова Компанія» -  Фрик Григорій Ярославович.
  4. ДП СРБУ «Кременчукліфтсервіс» - Скрипець Олег Володимирович.
  5. Головний редактор журналу «Ліфтова Індустрія» - Пилипів Марія Дмитрівна.             

 

Надаємо інформацію про виступи, які відбулись на Конференції. Дискусій було багато і описати їх важко,  а тому, щоб краще знати про що говориться на наших Конференціях необхідно приймайти активну участь і бути учасником Конференції.

 

 

Стан та проблеми ліфтового господарства м. Мелітополь.

Слюнін Анатолій Іванович, директор ПП «Висота».                                      

«Добрий день учасники 17 Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України.

Мелітополь в нас невелике місто. Колись називали його «воротами в Крим», але зараз так вже не називають. В нас 325 пасажирських ліфтів, не рахуючи лікарняних, магазинних  і т.д. На сьогодні в нас багато ліфтових компаній. Для порівняння -  на протязі останніх 10 років було 2 ліфтові організації.

Ми на ринку з 2001 року. Сьогодні у нас на обслуговуванні мало ліфтів, але ми думаємо, що в зв’язку з новоутвореними організаціями і їхньою роботою, до нас будуть повертатись ліфти на обслуговування.  За попередній місяць до нас повернулись власники 19 ліфтів на обслуговування і в загальному у нас 80 ліфтів. Оскільки, «нові фірми» не виконують ніяких робіт, а тільки збирають гроші. Також, в цьому місяці до нас звертаються  нові замовники на обслуговування  24 ліфтів.

В цьому році ми зробили капітальний ремонт на 1,4 млн. гривень,  в  основному це були ліфти, який відслужили термін 25 років. Це були замінені електричні частини, важливі вузли, ліфта, редуктори, канати,  двері, кабіни тощо. Працюємо з новими постачальниками, а це Олександрія і т.д. Хочу  сказати, що стан ліфтів в Мелітополі кращий ніж в м. Запоріжжі, і наші інженери краще знають технічну документацію ліфта і стан ліфтів загалом.  Впевнений, що перехід від комунальної власності в ОСББ, покращить стан ліфтів».

 

Презентація обладнання «MITSUBISHI».

Михалко Василь Дмитрович, провідний менеджер «Міцуї Технолоджіс» (м. Київ).

«Радий вітати всіх учасників на березі Азовського моря і подякувати організаторам за таку можливість поспілкуватись з вами. Я вже 33 роки працюю на ліфтах і добре знаю ситуацію в ліфтовій галузі.

У мене була можливість поспілкуватись з багатьма учасниками Конференції. Тому, хочу коротко розказати про продукцію MITSUBISHI, завод розміщено в Шанхаї, Китай. На сьогодні вже багато ліфтів, ескалаторів поставлено в Україні і успішно експлуатуються. Спектр ліфтів є дуже великий. Крім виробництва ліфтового обладнання компанія MITSUBISHI виробляє запчастини для всіх провідних заводів виробників ліфтів світу.

Завод MITSUBISHI надав всі нам ліцензії на поставку їхнього обладнання. В рік завод виробляє 75 000 ліфтів. Це великі потужності заводу і можливості. Ліфти є енергозберігаючі, безшумні і за доступними цінами.

Хочу звернути увагу на виробництво ескалаторів. На сьогоднішній день в Україну ми поставили більше 100 ескалаторів. Відгуки є досить позитивні і якщо виникають непорозуміння ми зразу ж їх вирішуємо. Хочу сказати, що на сьогодні право на існування мають всі ліфти, від дешевих до найдорожчих. Кожен виробник знаходить свого Замовника».

 

 

Слово до ліфтовиків.

Скрипець Олег Володимирович, технічний директор ДП «Кременчукліфтсервіс» (м. Кременчук).

«Доброго дня учасники Конференції.

Хочу сказати про важливі питання ліфтового господарства. Наше Законодавство,  Положення мають багато суперечностей і не врегульовані, які іноді заважають нашій роботі, а саме технічному обслуговуванню та експлуатації ліфтів. Ми звертаємось за роз’ясненнями до Мінрегіонбуд та ЖКГ України щоб вони надали хоч якісь роз’яснення.

Щодо Закону № 417 від 2015р., щодо Права власності багатоповерхових будинків. Цим Законом визначено, що всі наші мешканці є співвласниками всього ліфтового обладнання і несуть відповідальність згідно цього Закону, а це за справний поточний стан ліфта, його ремонти, експлуатацію тощо. Але, якщо взяти до уваги законодавчі нормативно-правові Акти, такі як Держпраці, то вони не відповідають цьому Закону. Прикінцеві Положення Закону  № 417 зазначено, що всі нормативно-правові Акти, які не відповідають  умовам цього Закону, повинні бути скасовані на протязі 6 місяців або повинні містити внесені зміни. Якщо ми візьмемо наші нормативно-правові акти, які регулюють питання щодо ліфтів, то вони не відповідають цьому Закону. Тому, виходить, що цей закон відміняє дію нормативно-правових актів. Наприклад, якщо  взяти нормативно-правовий Акт Правила будови безпечної експлуатації ліфтів. Там є визначення, хто такий роботодавець, є власник, але ці значення не відповідають Закону.

 Питання в тому, що № 150 Наказ Мінрегіонбуд України про проведення капітальних та поточних ремонтів обладнання ліфтів, наголошую «обладнання», там написано вузлів та деталей. Багато фірм, які проводять капітальний ремонт прописують в документації «капітальний ремонт ліфта», і потім є дуже багато питань щодо будівництва, архітектурно-будівельний контролю і т.д. Але це питання на сьогодні є вирішено».

Після активної дискусії п. Олег зачитав листи від Державної архітектурної інспекції України щодо питання:  потрібно Декларації чи не потрібно, а також лист з Інспекції Полтавської області з протилежною відповіддю…

«Також, є дуже цікаве Рішення Верховного Суду України, де воно тлумачить що таке капітальний ремонт, а що таке поточний ремонт. Всі Рішення Верховного Суду не підлягає оскарженню на території України.

Отже, вони пишуть «капітальний ремонт -  це комплекс ремонтно-будівельних робіт, які передбачають заміну, відновлення  та модернізацію конструкції обладнання будівель в зв’язку із зношеністю, поліпшення експлуатаційних  показників, а також  покращення планування будівлі, благоустрій території». Капітальний ремонт передбачає, що на час його  проведення потрібне виселення мешканців, тобто  міняємо канат - жильці висиляються.

Під час виступу було зачитано детально ці тлумачення і зроблено аналіз цих визначень з іншими листами.

Нагадуємо, що всі Листи-звернення та Листи-відповіді від редакції журналу «Ліфтова Індустрія» є опубліковані на сайті журналу в рубриці «Блог».

 

Слово до ліфтовиків.

Тримбач Анатолій Степанович, директор ПП «Олександріяліфт» (м. Олександрія).

«На сьогодні  ГУ Держпраця активно проводить перевірки всіх підприємств, куди входить перевірка абсолютно всього – бухгалтерія, оформлене відрядження, відпустка, якщо ви прийняли людину на роботу не повідомили податкову, за індексацію і т.д.  Як нам проводити індексацію, якщо тариф на обслуговування ліфтів не міняється, з чого нараховувати ту індексацію? І за кожну людину виставляє штраф, в мене на підприємстві біля 80 людей, то штраф може  становити «космічну» вартість. Вигідніше зразу ж буде закривати підприємство.

Є сайт perevirka.ua де ви можете подивитись на коли у вас запланована перевірка. Закон  говорить, якщо ви допустили їх на перевірку, впустили в свої офіси, то вони мають право виставляти вам штрафи згідно ваших порушень. Але, якщо ви їх не допустили, то буде штраф за недопуск на підприємство у розмірі приблизно 950 гривень і все.

Також, є нюанс, що юридична фірма немає права робити внепланові  перевірки. Але, коли фізична особа (мешканець) поскаржиться на ту чи іншу проблему або поломку, тоді вони мають право вас перевірити позапланово  щодо зазначеної скарги».

 

Доповідач, Фрик Григорій Ярославович, зупинився на важливості навчання ІТП для нашої галузі і закликав учасників Конференції уважно вивчити це питання.

ПП «Західна Ліфтова Компанія «ГРУП»  на протязі 3-х років  ініціює і активно співпрацює з НУ «Львівська Політехніка»  про створення спеціальності по підготовці ІТП  для ліфтової галузі України.  І результатом роботи є дозвіл Міністерства освіти України  про відкриття такої спеціальності, як «Інженер  ліфтової галузі».

До навчання залучаються студенти відповідних факультетів дотичних до ліфтової галузі. Це майбутні спеціалісти електро-механічного факультету, інженери-механіки, інженери електроприладів, інженери вантажопідйомних машин.

Тобто, до наступного етапу навчання залучаються студенти після 4-го курсу і проходять навчання протягом 3 семестрів (1,5 роки) по спеціалізації Інженер  ліфтової галузі».

Шановні колеги! Враховуючи останні тенденції поставки ліфтів нових високотехнологічних поставок нам необхідно мати таких спеціалістів.

 

 

Слово до ліфтовиків.

Соловйов Олександр Сергійович, директор ПФ «Геркон» (м. Хмельницький).

«Шановні колеги!

Хочу, по перше, хочу подякувати п. Марії, за  те що вона стільки прикладає праці щоб нас зібрати. Тенденція відвідуваності є різна, дехто їздить до Львова на Конференції, а хтось сюди в Кирилівку.

На сьогодні, в нас багато не вирішених питань, і зокрема працюючої Асоціації  ліфтовиків немає, кожен тягне на себе «ковдру», а результату ніякого. Пропоную вам, як організаторам Конференції приїхати до Києва і вести переговори з п. Петром Данильчиком. Разом ви зможете чогось добитись. А по окремо нічого не вийде, тому що всі питання вирішуються в м. Києві, а не у Львові».

 

Під час кожного виступу було активне обговорення кожного питання. Тому, краще приймати участь і обговорювати всі поставленні питання та проблеми. По завершенню дебатів після смачного обіду учасники Конференції продовжили своє спілкування в комфортних умовах  поєднуючи відпочинок на березі Азовського моря.

По  результатам роботи, XVІI Всеукраїнської Конференції працівників ліфтової галузі України було підготовлено і відправлено звернення Прем'єр-Міністру України та Національному Антикорупційного бюро України  (ст.12) від імені учасників Конференції. Відповідь буде опублікована в наступних випусках журналу.

Робота Конференції вкотре підтвердила про необхідність скоординованих дій ліфтових організацій України. Оскільки, коли галузь є об’єднаною, то результат буде завжди позитивним  на користь об'єднання.

Це ми відчули і відчуваємо кожен раз. Тому, маємо бути єдиним цілим, згуртованою об’єднаною структурою, яка буде відстоювати як інтереси галузі, так і інтереси кожного працівника ліфтової галуз України.

Учасники  XVIІ Конференції висловили свою недовіру у життєздатності Ліфтової Асоціації України. Основною причиною недовіри залишається сумніви в роботі «старих кадрів керівництва такої Асоціації». Практично «обличчя старі, лише змінюються посади по принципу «шахів чи доміно». Тому, очікувати на позитив у роботі Асоціації ілюзії.

На XVIІ Конференції було наголошено про створення Федерації Ліфтових Організацій України, який зараз знаходиться на стадії підготовки документів для подальшої  реєстрації.

Також, було прийнято рішення створити Делегацію для поїздки в м. Київ для обговорення актуальних питань по ліфтовому господарстві з п. Петром Данильчиком. В Делегацію входять наступні учасники Конференції: п. Фрик Г.Я., п. Соловйов О.С. і інші бажаючі учасники.

Сподіваємось на активність всіх ліфтових організацій  у вирішенні «наших» питань.

Слава Україні!

До зустрічі у Львові.

Редакція журналу «Ліфтова Індустрія» та організатори Конференції.